aktuality od 6.10. do 13.10.2024

5 Říj

NE:27. neděle v mezidobí – 7:45 Za zemřelé rodiče Čermákovy, živou a zemřelou přízeň a duše v očistci – 9:15 Za farnost

PO: – Památka Panny Marie Růžencové – 7:00 Za živou a zemřelou rodinu, odpuštění a obrácení hříšníků.

ÚT: – 7:00 Za Marii Cejnkovu, bratra Karla, živou a zemřelou přízeň a duše v očistci. Po mši sv. do 8:15 je výstav Nejsvětější svátosti, příležitost k svátosti smíření. – 17:00 Meziříčko

ST: – 14:00 Pohřeb paní Libuše Dobrovolné z Pavlínova – 18:00 Za živou a zemřelou rodinu Sýkorovu, Bartošovu a Zkoumalovu. Po mši svaté výstav NSO, Příležitost ke svátosti smíření do 19:15.

ČT: – 18:00 Modlitba růžence – 18:30 Modlitby matek.

PÁ: – 18:00 Za rodiče Moravovy a Simonidesovy a duše v očistci

SO: – 7 :00 Na poděkování za 50 roků společného života s prosbou o Boží požehnání do dalších roků a za rodinu Šoukalovu, Šoškolovu, a Melicharovu.

NE:28. neděle v mezidobí – 7:45 Za farnost – 9:15 Za rodiče Vaculovy, živou a zemřelou přízeň. 18:00 Modlitba chvály, modlitba za farnost.

*****

Poděkování za úklid ve farním kostele směřuje ke skupině z Černé. Štafetu přebírá skupina z Jersína.

7. října, vás zvu k prožití dne modlitby a půstu za mír ve světě“. p. František.

Poděkování všem ženám patří za podzimní úklid na faře. Také všem, kdo se starají o úklid na faře přes celý rok.

Poděkování za vaše dary do sbírky určené lidem, zasaženými povodněmi. Celkem jste darovali 106 920 Kč.

Poděkování všem stávajícím, zvláště novým donátorům. Naše farnost má nyní 40 donátorů, z toho 20 nových. K dnešnímu dni má farnost splacenou přibližně polovinu požadované částky. Připomínám smysl donátorské aktivity. Peníze slouží a spolufinancování platů kněží a pastorační projekty. Církev v naší zemi směřuje k samofinancování, tedy také k spoluúčasti věřících na finančních záležitostech. Spolufinancování diecéze se pro farnost snižuje o částku darovanou farníky, před fond Puls. Děkuji všem malým i větším dárcům.

Měsíc říjen před námi: Celý měsíc je zasvěcen úctě Panny Marie Růžencové. Kdosi nazval růženec „zbraní hromadného ničení zla“. Panna Maria sílu modlitby růžence při zjeveních potvrzuje. Při modlitbě růžence se dotýkáme dějích spásy. Modleme se v rodinách aspoň jeden desátek. Kdo se modlí, neprohrává. Měsíc říjen je také zasvěcen misijnímu poslání církve, poslání směřuje každému z nás. Misijní den slavíme zvláště 3. říjnovou neděli. Nezapomeňme, do nebe se jde společně, jeden druhému pomáháme.

Modlitba chvály a společné modlitby za farnost bude2. neděli v říjnu – 13. 10. v 18 hodin. Nezapomeňme, rok 2024 je rokem modlitby. Je přípravou na milostivý rok 2025.

Mše sv. se zaměřením pro děti jsou každý pátek, věk nerozhoduje. A první neděli v měsíci při mši svaté v 9:15.

Farní cukrárna v měsíci říjnu bude na faře 13. 10. a 20. 10. po mši svaté v 9:15 h. Je to příležitost pro ty, kteří nespěchají a chtějí se setkat i druhými, popovídat si.

Setkání pastorační rady farnosti bude 14. 10. v 18 hodin na faře. Pastorační rady z celého děkanství se setkají 21. 10. ve Velkém Meziříčí, v 17:00 kinosál Jupiter club.

Hubertská mše sv. bude poslední neděli v říjnu. Začátek v 9:15.