aktuality od 22.9. do 29.9.2024

22 Zář

NE:25. neděle v mezidobí – 9:15 Za rodiče Moravovy a Simonidesovy – 11:00 – Poutní mše svatá v Dědkově.

PO: – sv. Pia z Pietrelciny – 7:00 Za Hedviku a Stanislava Plašilovy, Marii a Františka Vaňkovy a celou přízeň – 18:00 Blízkov.

ÚT: – 7:00 Za rodinu Šanderovu, po mši svaté výstav NSO, příležitost ke svátosti smíření do 8:15- 18:00 Černá.

ST: – 18:00 Za růžencové bratrstvo z Dědkova, po mši svaté výstav NSO, Příležitost ke svátosti smíření do 19:15.

ČT: – sv. Kosmy a Damiána – 18:00 Modlitba růžence – 18:30 Modlitby matek.

PÁ: – sv. Vincenc z Pauly – 18:00 Za Václava Ekslera, dvoje rodiče a celou rodinu.

SO: – Slavnost sv. Václava, národního světce – 18:00 Za Marii a Václava Tomanovy, Marii a Antonína Coufalovy, manžele Lávičkovy a Jaroslava Boučka.

NE:26. neděle v mezidobí – 9:15 Za rodiče Bártovy, Tomanovy, Švihálkovy, Zemanovy a Jiřího Póla – 11:00 – Poutní mše svatá v Blízkově – 14:00 Svátostné požehnání.

*****

Poděkování za úklid v kostele směřuje ke skupině Geršov – Pustina. Štafetu přebírá skupina Blízkov.

Poděkování všem, kdo jste dnes přispěli do sbírky, minulou neděli, která byla na bohoslovce a církevní školy. Celkem jste darovali 17 200 Kč.

Dnešní sbírka je určena pro farnost. Sbírka příští neděle je určena na pomoc lidem, kteří jsou v nouzi kvůli povodním. Sbírku organizuje Česká biskupská konference, ve spojení s Českou katolickou charitou. Svůj finanční dar můžeme poukázat na konto Charity, při nedělní sbírce 29. září v kostele, prostřednictvím fondu PULS, do pokladničky u sv. Antonína v kostele.

Modlitby matek zvou modlitební setkání – Triduum za naše rodiny, děti. Setkání se uskuteční v kostele. V pátek v 16:45, sobotu16:45, v neděli v 18:00. Když se modlíme, nejsme bezmocní.

Pouť do Říma. Biskupové českých a moravských diecézí vyzývají v termínu 26. – 31. března 2025 ke společné národní pouti do Říma v rámci Jubilejního roku 2025. Za brněnskou diecézi vypravujeme autobusy prostřednictvím CK VOMA z Třebíče. Zvýhodněná cena při přihlášení do 31. 10. 2024.

Setkání prvokomunikantů s biskupem Pavlem se uskuteční 3. 10. v Brně. Zájemci se mohou přihlásit max. do neděle

Kalendáře na příští rok je možné zakoupit v sakristii. Cena je 79 Kč.

Slovo biskupů.

Sestry a bratři,

Česká biskupská konference reaguje na ničivé povodně, které zasáhly během posledních dnů značné území České republiky a ve spolupráci s Charitou ČR vyhlašuje na neděli 29. září 2024 mimořádnou kostelní sbírku. Celý výtěžek sbírky bude prostřednictvím Charity ČR rozdělen na humanitární pomoc lidem v oblastech zasažených povodněmi.

Děkujeme všem, kteří s velkým nasazením bojovali s vodou o záchranu lidských životů a minimalizaci škod. Přestože záběry povodní časem zmizí z obrazovek, následky zůstávají a náprava škod potrvá velmi dlouho. Prosíme tedy o solidaritu se všemi, kterým povodeň bolestným způsobem vstoupila do života.

Všem dárcům děkujeme.                                            Čeští a moravští biskupové.