aktuality od 11.8. do 18.8.2024

11 Srp

POŘAD BOHOSLUŽEB V TÝDNU OD 11. 8. do 18. 8. 2024

NE: – 19. neděle v mezidobí – 7:45 Za farnost – 9:15 Za rodiče Kučerovy z Pustiny, duše v očistci, pokoj a mír pro mladé i starší, sílu a touhu žít ve vzájemném respektu a porozumění.

PO: – 7:00 Na úmysl dárce – 19:00 Meziříčko.

ÚT: – 7:00 Za rodiče Blažkovy, Melkovy, celou živou a zemřelou rodinu, Julií Procházkovou a Anastázii Fialovou. Po mši svaté výstav NSO, příležitost ke svátosti smíření do 8:15. – 15:00 Kremační rozloučení s p. Jaroslavem Kryštofem.

ST: – Památka sv. Maxmiliána Marie Kolbeho, kněze a mučedníka – 19:00 Za živou a zemřelou rodinu Benáčkovu, Pacalovu, přízeň a duše v očistci.

Po mši svaté výstav NSO, osobní modlitba před eucharistií a příležitost ke svátosti smíření do 20:15.

ČT: Slavnost Nanebevzetí Panny Marie – 19:00 Za rodiče Oulehlovy, Kafkovy, živou a zemřelou rodinu

PÁ: – sv. Štěpána Uherského – 19:00 Za rodiče Kubišovy, bratra Josefa, rodiče Padalíkovy a zemřelou přízeň.

SO: – 14:00 Chlumek, u příležitost výročí hasičského sboru – 19:00 Za manžela Františka Sýkoru, živou a zemřelou rodinu.

NE: – 20. neděle v mezidobí – 7:45 Za Františka a Annu Sýkorovy, rodiče Paolovy, živou a zemřelou rodinu.

Poděkování za úklid v kostele směřuje ke skupině Měřín 1. Štafetu přebírá skupina Měřín 2.

Generální oprava toalet u kostela je téměř u konce. Je třeba ještě natřít fasádu. Pokud by se někdo z farníků našel, prosím, dejte vědět.

Pouť Nového Jeruzaléma bude v úterý 13. 8. od 18. hodiny v Heřmanově. Farnost Heřmanov je farností našeho děkanství. Úmysly za které prosím jsou stále velmi aktuální.

Poutní slavnost v Netíně je 18. srpna. Do Netína tradičně putujeme pěšky i dopravními prostředky. Žehnání pěším poutníkům bude v kostele v 8:30 h. a potom odcházíme se sochou Panny Marie. Prosím o přípravu sochy Panny Marie, Budou-li družičky nebo chlapci, bude to jen dobře.

XXIV. pěší pouť na Velehrad. Úmysly poutě:
 1) na poděkování svatým Cyrilu a Metoději, s prosbou, aby jejich dědictví opravdu žilo, za církev a vlast, rodiny, mládež a děti a nemocné.
2) na poděkování za překonání překážek prosbou za další Boží ochranu a za mír.

Poutníci vyjdou: z Netína v pondělí 19.8. v 15:15 h.

z Velkého Meziříčí v úterý 20.8. v 6:30 h.

Závěrečná mše svatá ve Velehradské basilice bude v sobotu 24.8. v 10:30 h.

Na autobus v sobotu se přihlašujte u jáhna Ladislava Kince, tel. 606 948 970; kinc@dieceze.cz

Pán Ježíš říká: Proste a bude vám dáno, hledejte a naleznete, tlučte a bude vám otevřeno. Zajímavé je, že neříká, co se stane, když nebudeme prosit, hledat, tlouci… Zdá se, že s takovou variantou Ježíš nepočítá.

20. Diecézní pouť rodin bude31. srpna 2024 v Předklášteří u Tišnova. Často hledáme důvody, pro to nejde, porozhlédněme se, zda by to přece jen nešlo.

Pouť na Zlatou sobotu do Žarošic bude 14. září odpoledne.

Odpolední putování do Jaroměřic nad Rokytnou připravujeme říjnovou sobotu.