aktuality od 4.8. do 11.8.2024

4 Srp

POŘAD BOHOSLUŽEB V TÝDNU OD 4. 8. do 11. 8. 2024

NE: – 18. neděle v mezidobí – 7:45 Za Marii Horákovu, manžela Oldřicha a rodiče Markovy – 9:15 Za farnost

PO: – 7:00 Za Josefa Fraňka, rodiče Peterkovy, Josefa a Josefku Peterkovy

ÚT: – Svátek Proměnění Páně – 7:00 Za Antonína Chalupu a rodiče, Marii Čížkovu a rodiče, Vlastimila Šobu a Karla Řezníčka – 15:00 Pohřeb paní Marie Jašové z Chlumku.

ST: – 19:00 Za rodiče Nožičkovy, Tomanovy, švagrovou Ladislavu a celou živou a zemřelou rodinu. Po mši svaté výstav NSO, Příležitost ke svátosti smíření do 20:15.

ČT: Památka sv. Dominika – 18:00 Modlitba růžence – 18:30 Modlitby matek. 19:00 Pavlínov.

PÁ: – Svátek sv. Terezie, Benedikty od Kříže, panny a mučednice – 19:00 Za Jana Sedláčka, manželku, živou a zemřelou rodinu a duše v očistci.

SO: – Svátek sv. Vavřince, jáhna a mučedníka – 7:00 Za rodinu Moravovu.

NE: – 19. neděle v mezidobí – 7:45 Za farnost – 9:15 Za rodiče Kučerovy z Pustiny, duše v očistci, pokoj a mír pro mladé i starší, sílu a touhu žít ve vzájemném respektu a porozumění.

Poděkování za úklid směřuje ke skupině Pavlínov 2. Štafetu přebírá skupina Měřín 1.

Poděkování všem, kdo přispěli do sbírky minulou neděli. Celkem jste darovali 22 950 Kč, z toho 8 200 Kč bylo z poutní slavnosti v Jersíně.

Generální oprava toalet u kostela je téměř u konce. Je třeba ještě natřít fasádu. Pokud by se někdo z farníků našel, prosím, dejte vědět.

Díváme se do nedaleké budoucnosti

Nanebevzetí Panny Marie oslavíme při bohoslužbě 15. srpna v 19 hodin.

Výročí hasičského sboru oslavíme v Chlumku 17. srpna. Začátek mše sv. ve 14 hodin. Po mši svaté oslavy pokračují.

Poutní slavnost v Netíně je 18. srpna. Do Netína tradičně putujeme pěšky i dopravními prostředky. Žehnání pěším poutníkům bude v kostele v 8:30 h. a potom odcházíme se sochou Panny Marie.M

XXIV. pěší pouť na Velehrad bude od 18. do 24. srpna. Základní informace pro účastníky jsou na plakátě pod věží. Závěru poutě je možné se účastnit i s využitím autobusu. Zájemci se musí přihlásit!

20. Diecézní pouť rodin bude31. srpna 2024 v Předklášteří u Tišnova. Často hledáme důvody, pro to nejde, porozhlédněme se, zda by to přece jen nešlo.

Pouť na Zlatou sobotu do Žarošic bude 14. září odpoledne.

Mše sv. u příležitosti výročí hasičského sboru v Měříně bude ve středu 21. září.

Odpolední putování do Jaroměřic nad Rokytnou připravujeme říjnovou sobotu.

Žehnání dětí, rodičů, pedagogů na počátku nového školního roku bude v neděli 1. září, při mši svaté v 9:15. Vhodné je vstoupit do nového roku s Pánem Ježíšem. Příležitost k přijetí svátosti smíření bude v pátek 30. srpna.